پیکاپ Amarok AT35، در ابتدا قرار بود به‌عنوان مدل آپشنال آماروک عرضه شود؛ اما در پروژه‌ی مشترک فولکس‌واگن با کمپانی تیونینگ Arctic Trucks، از این نام برای وانت خویش استفاده کرد. منظور اصلی این پروژه ارائه‌ی تجربیات رانندگی زمستانی برای مشتریان هنگام عبور از نواحی سرد و یخ‌زده‌ است.

تیونر آف‌رود آرکتیک تراکس که بعد از ارتقای تویوتا هایلوکس برای برنامه‌ی تاپ‌گیر نامدار شد، قبلاً نیز برخی پیکاپ‌های سفارشی را برای بازار بریتانیا تولید کرده است. آرکتیک تراکس در سال ۲۰۱۶ از ایسوزو D-Max آرکتیک تراکس AT35 رونمایی کرد و متعلق به موعد تا به حال نسخه‌های ارتقا یافته‌ از نیسان ناوارا و تویوتا هایلوکس روانه‌ی بازار کرده است.

برای اتمام پروژه‌ی جدید با خودروساز آلمانی، آرکتیک تراکس تعلیق وانت پیکاپ فولکس‌واگن آماروک را ۲.۵۴ سانتی‌متر بالاتر دستگیر است و از لاستیک‌های ۱۷ اینچی به به اتفاق رینگ‌های بزرگ‌تر استفاده می‌کند. همچنین از تغاری‌های گلگیر فایبرگلاس بزرگ‌تر برای تطبیق با لاستیک‌های جدید بهره‌گیری شده که جذابیت ظاهری بیشتری به آن می‌بخشد. در جلو و عقب از گلگیر لاستیکی (گل‌پخش‌کن) بهره گرفته می‌شود که نمای ظاهری وانت را برای مسیرهای آف‌رود تکمیل می‌کنند.

آرکتیک تراکس زمان زیادی را برای آماده‌سازی درون کابین صرف کرده است. در تو کابین تجهیزاتی همانند آتش‌خاموش‌کن، ژنراتور پرتابل و دستگاه کاپوچینو‌ساز به چشم می‌خورد. از دسته سایر امکانات فولکس‌واگن آماروک AT35 می‌توان به رادیوی VHF، جعبه‌ابزار و جک اشاره کرد. همچنین جعبه‌ی کمک‌های اولیه و اضطراری نیز به منظور کمک به کسان در موقعیت‌های اضطراری تعبیه شده است.

زیر کاپوت آماروک AT35 از همان پیشرانه‌ی خورجینی ۶ سیلندر دیزلی مدل استاندارد فولکس‌واگن آماروک استفاده می‌شود. این پیشرانه ۲۲۱ اسب‌بخار توان دارد و باعث می‌شود الی پیکاپ آ‌ف‌رود بتواند توانایی صخره‌نوردی تا ۴۵ درجه و حمل بار تا ۱۱۵۴ کیلوگرم را داشته باشد. امثال مدل استاندارد آماروک، این نسخه‌ی سفارشی نیز دارای معاون جنبش در سرپایینی برای توقف وانت پیکاپ در شرایط لغزندگی است.

مقاله‌های مرتبط:
وانت مفهومی فولکس واگن اطلس تانواک معرفی شد
اتحاد فولکس واگن و فورد به‌صورت رسمی آغاز شد
نیک اکستل، مدیر فروش محصولات بازرگانی فولکس‌واگن درباره‌ی همکاری با آرکتیک تراکس گفت:

وانت آماروک بار دیگر حضور یک خودرو در سخت‌ترین شرایط را پابرجا کردن می‌کند. پیکاپ فولکس‌واگن آماروک از موعد معرفی تاکنون طرفداران زیادی داشته است و ما از مشاهده‌ی اینکه این وانت در سخت‌ترین شرایط جاده و آف‌رود هم عملکرد احسان دارد لذت می‌بریم. مدل استاندارد آماروک دارای تمامی ویژگی‌های لازم برای عملکرد پسندیده در زمستان است. در بریتانیا، تبدیل محصولات ما بدست همکاران شناخته شده یگانه از نقاط قوت فروش است. فرقی ندارد که مشتریان از محصولات ما چه انتظاراتی دارند، زیرا همش به مشارکت با آن‌ها پایبند هستیم.

هم‌اکنون هیچ برنامه‌ای برای عرضه‌ی فولکس‌واگن آماروک در بازار ایالات متحده وجود ندارد؛ ولی فورد و فولکس‌واگن به‌تازگی در نمایشگاه اتومبیل دیترویت ۲۰۱۹،‌ یگانگی خویش را به‌صورت رسمی اعلام کردند. احد از بخش‌هایی که شامل بندهای قرارداد یکدلی دو کمپانی می‌شود، تولید پلتفرم وانت پیکاپ بدست فورد برای هر دو شرکت الی سال ۲۰۲۲ است. فلذا تا سنه ۲۰۲۲ باید گواه شفا چشمگیری در وانت‌های تولیدی فولکس‌واگن باشیم و آماروک نیز می‌تواند احد از گزینه‌های پیش‌رو برای تجدیدنظر باشد.

فورد موندئو 2019 هیبرید رونمایی شد.

Leave a Reply

این سایت اجاره داده می شود.09126191959
+