گمبالا (Gemballa) یگانه از شناخته‌شده‌ترین تیونرهای محصولات پورشه است. در جدیدترین ارتقا روی محصولات پورشه، این کمپانی یک مدل 911 توربو را به شکل گسترده‌ای تیونینگ کرده است. این مدل Gemballa GTR 8XX Evo-R نام دارد و از هر جهت توانایی‌های آن نسبت به نمونه‌ی استاندارد پیشروی کردن پیدا کرده‌اند.

پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۸ لیتری در حالت عادی ۵۷۲ اسب بخار توان و ۷۰۰ نیوتون‌متر گشتاور دارد اما گمبالا قدرت آن را به ۸۰۷ اسب بخار و گشتاور آن را به ۱۰۹۸ نیوتون‌متر ارتقا داده است. از این نظر، پورشه 911 گمبالا حتی از مدل 911 GT2 RS با توان ۶۹۰ اسب بخار و گشتاور ۷۵۰ نیوتون‌‌متر نیز قوی‌تر است.

چرا پورشه 959 ارزش کلکسیونی دارد؟
به گفته‌ی گمبالا، نصب این پکیج پیشروی کردن توان روی پیشرانه‌ی 911 توربو، این خودرو را قادر می‌سازد الی در ۲.۳۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. این مدل برای رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت نیز به تنها ۷.۵ ثانیه سررسید نیاز دارد و در نهایت می‌تواند به حداکثر سرعت ۳۷۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. مدل GT2 RS می‌تواند در ۲.۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و حداکثر سرعت آن نیز ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت است.

در کناره افزایش قدرت، تیونر از کیت بدنه‌ی کامل اسپرت نیز در این خودرو کاربرد کرده است. در نمای جلو می‌توان به اجزایی همچون کاپوت دارای ورودی‌های هوا و سپر جلو با ورودی‌های هوای کبیر اشاره کرد که در پایین آن نیز یک اسپیلیتر کبیر نصب شده است. گلگیرهای جانبی این پورشه حائز پهنای بیشتری هستند به‌طوری‌که در محور جلو گواه ۳۰ میلیمتر و در محور عقب گواه ۵۰ میلیمتر افزایش هستیم. در دسته عقبی هم بالچه‌های آیرودینامیک کوچک برای هدایت هوا به ورودی‌های هوای پیشرانه نصب شده‌اند و در پایان یک باله‌ی بزرگ برای فرآوری نیروی رو به ذیل نصب شده است. گمبالا این برگزیدن را به خریداران خویش داده است که برای قسمت‌های فیبر کبرنی این کیت بدنه، رنگ مات یا براق را تقاضا کنند.

شاسی بلند کیا تلوراید 2020 رونمایی شد.

Leave a Reply

این سایت اجاره داده می شود.09126191959
+