اگر شما هم عاشق برند مازراتی هستید و علاقه دارید اطلاعاتی درباره ی تاریخچه ی، انواع مدل، خودرو مازراتی موجود در بازار ایران و همچنین نکاتی که هنگام اجاره ی ماشین لوکس مازراتی باید به آن توجه کنید، این مقاله می تواند بهترین راهنما برای شما باشد.

تاریخچه شرکت خودروسازی مازراتی

مازراتی شرکت خودرو سازی ایتالیایی و تولید کننده ی خودروهای لوکس است که توسط برادران مازراتی در سال 1914 در شهر بولونیا راه اندازی شد.

تاریخچه ی برند مازراتی

آن‌ها در سال‌های نخست قرن بیستم فعالیتشان را در شرکت اتومبیل‌سازی دیاتو آغاز نمودند و برای این شرکت خودروهای مسابقه ای دو لیتری طراحی کردند. که این خودروها قهرمانی مسابقات اتومبیل‌رانی گرند پریکس را به ارمغان آوردند. در سال ۱۹۲۶ کمپانی دیاتو تولید خودروهای مسابقه‌ای خود را متوقف کرد و برادران مازراتی از این شرکت جدا شدند و بر روی شرکت تازه تأسیس خود، یعنی مازراتی تمرکز کردند. فعالیت آن‌ها به ساخت خودروهای ۴، ۶، ۸ و ۱۶ سیلندر مسابقه‌ای و شرکت در مسابقات اتومبیل‌رانی محدود می‌شد.

یکی از نخستین اتومبیل‌های ساخته شده توسط برادران مازراتی (که آلفیری رانندگی آن را برعهده داشت) در سال ۱۹۲۶ مقام اول را در مسابقات تارگا فلوریو کسب نمود. سال ۱۹۳۲ برادر بزرگتر، یعنی آلفیری مازراتی درگذشت و کارلو نیز از شرکت جدا شد، ولی ۳ برادر دیگر، برای ۵ سال، هدایت شرکت را ادامه دادند.

خودرو مازراتی
شرکت مازراتی از 1993 تاکنون متعلق به کمپانی فیات می‌باشد و در حال حاضر دفتر مرکزی و کارخانه تولیدی اصلی آن، در شهر مودنا، ناحیه امیلیا-رومانیا، ایتالیا قرار دارد.
در ساختار سازمانی گروه فیات، مازراتی همواره به‌عنوان زیرمجموعه شرکت فراری محسوب می‌شد، ولی اخیرأ به‌همراه آلفا رومئو، بخش اصلی خودروهای اسپورت فیات را، تولید می‌نماید.

لوگوی مازراتی

لوگوی مازراتی یکی از معدود لوگوهایی می باشد که جذابیت خاصی دارد و بطور کلی یکی از مهم‌ترین عناصر خارجی دیداری برای مشتریان است، از این رو صاحبان کسب‌وکارها (به خصوص کمپانی های خودرو سازی) سعی می‌کنند برای جلب‌ هرچه بیشتر نظر مشتریان توجه ویژه ای به زیبایی بصری و بیاد ماندنی بودن لوگو برند خود دارند.

لوگوی مازراتیدر طراحی «لوگو» باید به رنگ، قالب و دیگر اجزای آن توجه کرد، زیرا هر یک از آنها معنا و مفهوم خاص خود را به مخاطب منتقل می‌کنند و تاثیر به خصوصی روی آنها می‌گذارند.

که تمامی این ویژگی به خوبی در لوگوی مازراتی رعایت شده است.

انواع مدل های مازراتی

مازراتی گرن توریسمو ام سی استراداله Maserati GranTurismo MC Stradale

مازراتی گرن توریسمو ام سی استراداله جزء خودروهای دو نفره و اسپورت کمپانی مازراتی محسوب می شود که سریع ترین، سبک ترین و چالاک ترین مدلی است که این شرکت تا به امروز تولید کرده است. نام این خودرو به معنی خیابان است.

از مهمترین مشخصات فنی این خودرو:

 • از فناوری های پیشرفته و بروز خودروهای اتوماتیک مانند ترمزهای سرامیکی کربن استفاده شده است.
 • حداکثر سرعت این خودرو 300 کیلومتر در ساعت است.
 • دارای سیستم حرکت و کنترل فوالقعاده حساس است.
 • نسبت به مدل قدیمی 110 کیلو گرم سبک تر، قدرت آن 10 اسب بخار بیشتر و گشتاور آن 20 نیوتن بیشتر است.
 • دارای سیستم پیشرفته الکترونیکی است.
 • نسبت به مدل قبلی زمان تعویض دنده به 60 میلی ثانیه کاهش یافته است.
 • و دارای امکان کاهش دنده به صورت مرحله ای است.

مازراتی گرن توریسمو ام سی استراداله

طراحی خاص این خودرو باعث شده در عین قدرتمندی و چابکی، بدون ایجاد اصطکاک بیشتر سوخت کمتری مصرف شود و آسیب کمتری به محیط زیست وارد شود.

تمام این ویژگی ها باعث شده مدت شتاب 0 تا 100 خودرو به یک چشم بهم زدن، یعنی 4/6 ثانیه کاهش یابد. علاوه بر این بدلیل طرح کلی سیستم تعلیق، وجود لاستیک های مدرن و روز آمد Pirelli و ترمزهای سرامیک کربنی Brembo رانندگی خوش دست‌تری دارد.

این اتومبیل قادر است مسابقات فراوانی را با پیروزی پشت سر بگذارد و در عین حال در جاده ها نیز قابلیت حرکت نرم و بدون مانع خود را حفظ نموده و با توجه به فاصله بار محورهای عقب و جلو، از ثبات مطلوبی برخوردار باشد.

Maserati GranTurismo MC Stradale از زمان Mc12 اولین خودروی 2 نفره مازراتی بوده است. حذف صندلی های این خودرو باعث تقویت این حس که این خودرو مختص رانندگی است می شود، همچنین منجر به کاهش وزن اتومبیل می شود. با وجود این، میزان راحتی گرنتوریزمو با دیگر ماشین های شرکت مازراتی هیچ تفاوتی ندارد و دور اتاق آن با کروم، فیبر کربن و Alcantara و آلومینیوم کنده کاری شده، پوشیده شده است.

نکته جالب توجه درباره ی این ماشین اینست که طراحی کل قسمت های بیرونی و داخل آن طبق سلیقه مشتری امکان پذیر است.

مازراتی گراند توریسمو اس Gran Turismo S Maserati

مازراتی گرن توریزمو اس یا گرن توریسمو اس – Gran Turismo S کوپه ی دو درب با ظرفیت 4 و 2 سرنشین است که از سال 2007 تا کنون تولید شده است و در کلاس خودروهای کوپه قرار می گیرد. این خودروی لوکس و زیبا در سه مدل پایه، گرن توریزمو S و گرن توریزمو Mc تولید میشود که هر سه آنها دارای موتور قدرتمند 8 سیلندر هستند.

مازراتی گراند توریسمو اساین 3 مدل به ترتیب قدرت و سرعت بیشتری دارند، تا جایی که با گرن توریسمو Mc می توانید تا حداکثر سرعت 303 کیلومتر بر ساعت برانید. این خودرو همچنین از لحاظ ظاهری کمی با مدل پایه متفاوت است و از نظر ابعاد نیز از لحاظ طولی، طویل تر و از لحاظ عرضی کوتاه تر است.

همانطور که در ابتد هم گفته شد این خودرو با حذف صندلی های عقب بصورت 2 سرنشینه (یا مسابقه ای) هم تولید می شود.

مازراتی گرن کابریو Maserati Grancabrio 2014

مازراتی گرن کابریو در اصل همان مدل گرن توریسمو اس است با این تفاوت که نسخه ی کانورتیبل (سقف کروک)است و دارای سقفی متحرک است.

مازراتی گرن کابریو 2014فیس جلوی خودرو شامل جلو پنجره ی مشبک مربوط به نسخه مفهومی آلفیری است که در نمایشگاه سال گذشته رونمایی شده بود.

مازراتی کواتروپورته Maserati Quattroporte

کمپانی خودرو سازی مازراتی قصد دارد تنها 50 دستگاه از این مدل را تولید کند. نکته ی قابل توجه درباره ی این مدل مازراتی اینست که 5 نسخه از این مدل روانه بازار اتومبیل استرالیا خواهد شد.

مازراتی کواتروپورتهاز مشخصات برجسته این خودروی لوکس میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

 • رنگ بیرونی Nero Ribelle
 • پرداخت سیاه پیانو برای جلوپنجره مشبک
 • ورودی‌های سپر، دیفیوزر عقب، همراه با پرداخت سیاه رنگ برای پنجره‌های کناری
 • لوله‌های اگزوز و رینگ‌های آلیاژی ۲۱

سایر تغییرات نسخه نریسمو مازراتی کواتروپورته عبارتند از:

 • کالیبرهای قرمز رنگ ترمز
 • پکیج بیرونی فیبر کربن (اسپلیتر جلو، آینه‌های بغل، دستگیره‌های در، ستون وسط و اسپلیتر عقب)
 • صندلی‌های جلوی اسپرت با قابلیت تنظیم برقی ۱۲ حالته
 • تزئینات کاملا چرمی سیاه داخل با دوخت متضاد قرمز
 • لوگوی قرمز رنگ مازراتی روی پشت‌سری‌ها
 • و فرمان با تریم کربنی و هدلاینر آلکانترا

مازراتی گیبلی Maserati Ghibli

مازراتی گیبلی – Maserati Ghibli یکی از محبوب ترین محصولات این برند است که به دلیل قرار گرفتن در مقابل رقیبانی مثل BMW سری5، جگوار XF، مرسدس E کلاس و آئودی A6، باعث مبارزه ای هیجان انگیز بین شرکت های خودرو سازی مطرح دنیا شده است.

مازراتی گیبلی به نظر می‌رسد که گیبلی جدید شروع خوبی داشته، به ویژه با توجه به ظاهری خاص‌تر نسبت به رقبا و پیشرانه 3 لیتری شش سیلندر V شکل، باعث افزایش علاقه ی مشتریان به خرید این خودرو شده است.

البته اگر شرکت مازراتی برای این خودرو پیشرانه ی 4 سیلندر هم در نظر می گرفت دیگر نور علی نور می شد.

مدل های مازراتی موجود در بازار ایران

با وجود تحریم ها و تمامی فشارهای علیه ایران، خودروهای لوکس و لاکچری همچنان وارد می شوند. گروهی از این خودروهای لوکس از برند مازراتی هستند که به دلیل قیمت بسیار بالا تعداد خیلی کمی از آن وارد ایران می شود و کمتر کسی می تواند صاحب یکی از آنها باشد.

از مدل های مازراتی موجود در ایران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مازراتی کواتروپورته GT S
 • مازراتی کواتروپورته S
 • مازراتی گرن توریسمو S
 • مازراتی گرن کبریو S
 • مازراتی گرن کبریو
 • مازراتی کواتروپورته
 • مازراتی گرن توریسمو

مناسب ترین مدل برای اجاره خودرو مازراتی

از آنجاییکه خودرو مازراتی جزء خودروهای لوکس و گران قیمت است باید بسته به بودجه ای که دارید یکی از مدل های موجود در ایران را برای اجاره انتخاب کنید. اگر برایتان هزینه ی اجاره خودرو مطرح نیست مرحله ی بعدی بر می گردد به سلیقه ی شما که کدام مدل را برای اجاره مازراتی انتخاب کنید.

پس می توان نتیجه گرفت مناسب ترین مدل برای اجاره خودرو مازراتی به بودجه شما وابسته است.

اجاره ی خودرو مازراتی برای چه کسانی مناسب می باشد؟

بدلیل اینکه خودرو مازراتی جزء گروه خودروهای لوکس قرار می گیرد معمولا مناسب افرادی است که یا علاقمند به خودورهای لوکس و لاکشری هستند یا قرار های کاری مهمی دارند و پرستیژ برای آنها مهم است و یا عروس دامادهایی که علاقمند هستند جشن عروسی لوکس و مجللی داشته باشند. از دیگر کاربرد های اجاره خودرو مازراتی می توان به ترانسفر تشریفاتی و فرودگاهی روسا و میهمانان ویژه سازمان ها و ادارات دولتی و غیر دولتی اشاره داشت.

نکاتی که هنگام اجاره خودرو مازراتی باید به آن توجه کنید

اگر قصد اجاره خودروهای لوکسی مانند مازراتی را دارید (که قیمت بسیار هنگفتی دارند) باید در هنگام اجاره از سلامت فنی خودرو مطمئن شده و از لحاظ ظاهری نیز کل بدنه ماشین را بررسی کنید. چون بعد از عقد قرارداد اجاره خودرو، تمامی مسئولیت های آن بر عهده ی شماست و اگر به خودرو خسارت وارد شود (اعم از ظاهری و فنی) مسئولیت آن بر عهده ی شما خواهد بود.
هر چند شما قرار نیست یک مکانیک تمام عیار باشید تا بتوانید این موارد را به دقت چک کنید ولی یک نگاه موردی به مسایل فنی و ظاهری هم می تواند مفید باشد.

و نکته ی آخر اینکه اگر عاشق سرعت و شتاب هستید خودرو مازراتی می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد ولی باید بدانید جریمه ی بعد از سرعت و شتاب آن نیز بر عهده ی شما خواهد بود.
در نتیجه اگر می توانید نکات گفته شده را رعایت کنید خودرو مازراتی منتظر شماست که آن را اجاره کنید.

نظر شما درباره ی خودرو مازراتی چیست؟ کدام مدل را بیشتر می پسندید؟ آیا تجربه ی رانندگی با مازراتی را داشته اید؟ حتما تجربیات و نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

Leave a Reply

این سایت اجاره داده می شود.09126191959
+