سیستم‌های رانندگی نیمه‌خودران با سرعت زیادی تقریبا به تمام بخش‌های بازار اتومبیل وارد می‌شوند. کادیلاک می‌خواهد یگانه از رهبران این تکنولوژی باقی بماند و برنامه‌های جسورانه‌ای برای استفاده از سوپرکروز (Super Cruise) دارد.

تنها مدل کادیلاک که هم‌اکنون از سیستم نیمه‌خودران سوپرکروز سهم می‌برد، CT6 است. بااین‌حال خودروساز آمریکایی اعلام کرد لغایت واپسین،انجام سنه ۲۰۲۰، تمام مدل‌های کادیلاک به سیستم سوپرکروز مجهز خواهند شد. به‌منظور سپریدن این کار، مجموعه‌ای از مدل‌های جدید و به‌روزرسانی‌شده‌ی خودروهای کادیلاک الی دو سنه آینده وارد بازار می‌شوند. اولین مدل با توانایی بهره‌گیری از سیستم سوپرکروز، کراس‌اور XT6 مدل ۲۰۲۰ است که برای اولین‌بار در نمایشگاه خودروِ دیترویت ۲۰۱۹ رونمایی شد.

در ۲ سال آینده کادیلاک دودمان جدید اسکالید، سدان CT4 ،XT5 و سدان CT5 را عرضه می‌کند که به‌جای مدل‌های فعلی ATS و CTS پیمان می‌گیرند. تنها مدل در خط‌تولید کادیلاک که در سال‌های گذشته با سیستم نیمه‌خودران سوپرکروز عرضه شد، کراس‌اور کامپکت XT4 بود که در سال ۲۰۱۸ شناسایی شده است.

سوپرکروز احد از فناوری‌های رانندگی مستقل و خودران است که هم‌اکنون دردسترس خریداران آمریکایی پیمان دارد. این سیستم از ترکیب لیدار، GPS زیاد دقیق، سیستم تشخیص پروا راننده و مجموعه‌ای از دوربین و حسگرها برای ساخت نقشه‌ی مجازی از گوشه ها-کناره ها اتومبیل سهم می‌برد. این خودروساز به‌خوبی از سیستم رانندگی خودران از آن جنرال موتورز برای ارتقای محصولات خود استفاده کرده است و برای شفا مداوم آن‌ها سعی زیادی می‌کند.

سوپرکروز کادیلاک برنده‌ی جایزه‌ی تکنولوژی سال ۲۰۱۹ اتوبلاگ شد. این سیستمِ مجهز به سطح ۲ از تکنولوژی خودرو خودران طبق استاندارد SAE، امکان کنترل بدون دست راننده در بزرگ‌راه و تفریق خستگی و درمان ایمنی را فراهم می‌کند. علاوه‌براین، سوپرکروز از بسته‌های ایمنی بهره می‌برد که راننده را به حفظ کیاست مجبور می‌کند و سطح پاسخ‌گویی را که در دیگر سیستم‌های سطح ۲ یافت نمی‌شود، برای مشتریان ارائه می‌دهد. کادیلاک توانست در رقابت با فناوری VC Turbo اینفینیتی و سیستم EQ Boost مرسدس بنز، برنده‌ی جایزه‌ی فناوری اتوبلاگ شود.

جنرال موتورز بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر از بزرگ‌راه‌های سراسر مملکت آمریکا را نقشه‌برداری کرد؛ بنابراین، سیستم نیمه‌خودران سوپرکروز همیشه می‌داند کجا پیمان دارد. دوربینی در غربیلک اجازه چشم راننده را به‌صورت مداوم رسیدگی می‌کند تا مطمئن شود در‌حال‌تماشای جاده است. اگر راننده چشم‌های خود را بیش‌ازحد به بیرون از جاده متمرکز کند، سیستم او را مجبور می‌کند که دوباره روی رانندگی تمرکز کند.

سوپرکروز با هستی مزایای گفته‌شده، محدودیت‌هایی نیز دارد. به‌عنوان مثال، این سیستم به‌طور خودکار مسیر حرکت را تغییر نخواهد داد. بااین‌حال، این سیستم احد از دقیق‌ترین فناوری‌های نیمه‌خودران به‌شمار می‌رود که تاکنون آزمایش شده است. سیستم سوپرکروز به‌آسانی شبیه سایر سیستم‌های کروزکنترل انطباقی شغل می‌کند. شاخص‌های داشبورد و نور روی دستور پرتو می‌دهند چه زمانی سیستم می‌تواند شغل کند.

حراج میلیون دلاری فورد موستانگ شلبی GT500 و تویوتا سوپرا مدل ۲۰۲۰

Leave a Reply

این سایت اجاره داده می شود.09126191959
+