آئودی تعدادی پیش در رویداد Monterey Car Week 2018 از خودروی مفهومی PB-18 e-tron رونمایی کرده بود. حالا این کمپانی چراغ سبز فرآوری مدل تولیدی از این سوپر اسپرت برقی را صادر کرده است و به‌گفته‌ی مدیر اجرایی آئودی، سنه آینده وارد بازار خواهد شد. فرآوری این این مدل که PB-18 E-Tron نام دارد، به‌صورت اندک خواهد بود به‌طوری‌که قرار است تنها ۵۰ دستگاه متعلق به به تولید برسد.

نگاهی کوتاهی به آئودی ای-ترون؛ تازه‌وارد بازار خودروهای برقی

جزئیات فنی زیادی از مدل تولیدی آئودی PB-18 E-Tron به بیرون درز نکرده است اما مدل مفهومی این اتومبیل حائز توان پایانی ۶۷۱ اسب بخار و گشتاور ۸۳۰ نیوتون‌متر بود. به‌صورت آپشن نیز می‌شود سیستم بوست را برای موتورهای برقی سفارش داد که توان موتور را به‌صورت زودگذر تا ۷۶۴ اسب بخار افزایش می‌دهند. مدل مفهومی این خودرو دارای شتاب صفر الی صد کیلومتر نزدیک ۲ ثانیه بود و پیش‌بینی می‌شود که مدل تولیدی نیز شتابی در همین نزدیک داشته باشد.

در خصوص شعاع حرکتی آئودی PB-18 E-Tron نگرانی وجود ندارد چون آئودی قول استفاده از باتری‌های پیشرفته‌ی خشک را در این مدل داده است. این باتری ۹۵ کیلووات ساعت گنجایش داشته و در مدل مفهومی شعاع حرکتی ۵۰۰ کیلومتری را فراهم می‌کرد. این باتری با استفاده از شارژر سریع ۸۰۰ ولتی در پهنا ۱۵ دقیقه شارژ می‌شود و از قابلیت شارژ شدن به‌صورت بی‌سیم نیز پشتیبانی می‌کند.

یکی از جالب‌ترین نکات مدل مفهومی PB-18 E-Tron، پیمان گرفتن راننده در وسط اتومبیل همانند مک لارن F1 بود. اما برخلاف مک لارن راننده در چهره گرایش می‌تواند موقعیت خود را به سمت چپ و یا راست خودرو تغییر دهد. هنوز مشخص نیست که آیا چنین قابلیتی در مدل تولیدی نیز هستی خواهد داشت یا نه.

آئودی هنوز قیمت PB-18 E-Tron را نیز اعلام نکرده است.

پورشه 911 توربو با تیونینگ Gemballa معرفی شد.

Leave a Reply

این سایت اجاره داده می شود.09126191959
+