کیا شهریور سال جاری با تصمیم خویش برای نشان دادن Telluride به‌جای معرفی شاسی‌بلند پرچم‌دار خویش در نمایشگاه اتومبیل نیویورک، همگان را شگفت‌زده کرد. درحالی‌که این مدل مفهومی پیش‌نمایش احسان از مدل جاده‌ای بود، به‌لطف ویژگی‌های فنی پسندیده و جذابیت‌های بصری الهام‌گرفته از طراحی برندون ماکسول (طراح مد) توانست خویش را برجسته کند. نزدیک یک‌ماه، بعد این شاسی‌بلند در قالب خودروی مفهومی کیا تلوراید به نمایشگاه سما (SEMA) در لاس‌وگاس رفت. اکنون با استقرار نمایشگاه خودرو دیترویت ۲۰۱۹، درنهایت مدل تولیدی و پایانی تلوراید ۲۰۲۰ به‌صورت رسمی رونمایی شد.

از آنجا که طراحی ظاهری فضای داخلی و بیگانه پیش از این نمایش دیتا شده بود، فلذا تنها روی مشخصات برجسته‌ی فنی که به‌طور کامل در دسترس قرار دارد متمرکز می‌شویم. در قلب شاسی‌بلند کیا تلوراید با گنجایش حمل هشت سرنشین، پیشرانه‌ی ۳.۸ لیتری خورجینی ۶ سیلندر (با سیکل اتکینسون و سیستم پاشش سوخت مستقیم) با قدرت ۲۹۱ اسب‌بخار (در ۶۰۰۰ دوردردقیقه) و گشتاور ۳۵۵ نیوتن‌متر (در ۲۲۰۰ دوردردقیقه) پیمان دارد.

قدرت خروجی پیشرانه‌ی V6 منحصراً ازطریق جعبه‌دنده‌ی خودکار هشت سرعته به محور جلو یا سیستم تمام چرخ جنباننده (آپشن) هدایت می‌شود. از دسته دیگر موارد می‌توان به تعلیق مستقل برای چهار چرخ و ساختار بدنه مونوکوک با ۶۰ درصد پایداری بیشتر اشاره کرد. تعلیق عقب خودتنظیم در تریم‌های EX و SX این امکان را فراهم می‌کند الی بلندی سواری شاسی‌بلند کیا تلوراید باتوجه‌به بار خودرو، بهینه‌سازی و کنترل شود.

راننده می‌تواند بین چهار حالت رانندگی Smart، Eco، Sport و Comfort علاوه‌بر حالت‌های Snow و AWD Lock انتخاب کند. با استفاده از حالت‌های اکو یا اسمارت، تمام توان به چرخ‌های جلو می‌رسد؛ درحالی‌که در اثناء پرکار شدن حالت‌های کامفورت یا اسنو نسبت نیرو ۸۰جلو/۲۰عقب می‌شود. در حالت اسپرت این نسبت به ۶۵/۳۵ تغییر می‌کند و در حالت تمام چرخ محرک نیز قدرت به هر دو محور رسول خواهد شد.

در تو کابین، هشت سرنشین با امکانات زیادی روبه‌رو خواهند شد. تلوراید تمام امکانات از آنگونه صفحه‌نمایش ۱۰.۲۵ اینچی با قابلیت حمایت از Apple Carplay و Android Auto به سیستم صوتی ۶۳۰ واتی هارمن کاردن را یک‌جا دارد. اگر شارژ گوشی هوشمند سرنشینان تمام شود، آن‌ها می‌توانند در مجموع ۶ پورت شارژ USB در درون کابین پیدا کنند و علاوه‌بر آن امکان شارژ بی‌سیم نیز آماده است.

به‌عنوان خودروی خانوادگی، جای شگفتی نیست که جانشین کیا بورگو (Borrego) با جنجال از فناوری‌های ایمنی تجهیز شود که برخی به‌عنوان گزینه‌های استاندارد یا آپشن در دسترس هستند. از آنگونه این امکانات می‌توان به سیستم نقطه کور، آگاهی خروج از مسیر، کمک به‌رانندگی بین خطوط، مهار کروز هوشمند، آگاهانیدن تصادف جلو و HUD اشاره کرد.

همچنین هشدار سرنشین عقب نیز وجود دارد که اثناء قفل شدن درهای خودرو (پس از برونرفت سرنشینان) از حسگرهای اولتراسونیک برای شناسایی حرکات کودکان یا حیوانات در رده دوم و سوم صندلی‌ها استفاده می‌کند. اگر این سیستم حرکتی در داخل خودرو تشخیص داد، صدای اخطار فعال می‌شود. برای این پیشه باید مالک به اشتراک UVO، سیگنال بی‌سیم و گوشی هوشمند سازگار با این فناوری‌ها دسترسی داشته باشد.

کیا تلوراید ۲۰۲۰ به به اتفاق مدل‌های سورنتو و اپتیما در کارخانه وست‌پوینت استان جورجیا آمریکا به فرآوری خواهد رسید و تا سال آینده در تریم‌های LX، EX، S و SX عرضه خواهد شد. جزییات قیمت‌گذاری این مدل، با تقریبا شدن به‌موعد عرضه اعلام می‌شود.

شاسی بلند مفهومی اینفینیتی QX Inspiration رونمایی شد.

Leave a Reply

این سایت اجاره داده می شود.09126191959
+