مدارک مورد نیاز اجاره خودرو در شرکت ایرانی رنت

به احتمال زیاد یکی از اولین سوال های تمام شما این میباشد که برای اجاره خودرو که مدارکی نیاز میباشد و چه مدارکی را باید ارائه بدهیم که ما در این برگه برای شما هر مدرک و و یا سوالی که برای شما پیش آمده را توضیح میدهیم.

چه مدارکی برای اجاره خودرو نیاز داریم ؟

مدارک و شرایط متفاوتی برای اجاره خودرو و جود دارد وممکن هست شما بخواهید از هر کدام از آنها استفاده کنید که شرکت ایرانی رنت در اینجا تمام انواع خودرو های میان رده تا لوکس با راننده یا بدون آنرا با بهترین شرایط آنها و انعطاف پذیری بسیار زیاد در اختیار شما قرار میدهیم که بعضی از آنها گرفتن چک، سفته، ودیعه و پول پیش میباشد که شما میتوانید هر کدام از آنها را انتخاب کنید و روشی که برای شما بهترین روش است را استفاده کنید و البته در کنار آن شما نیاز دارید مدارکی از قبیل گواهی نامه، سند و کارت شناسایی معتبری را ارائه دهید و همچنین باید سن بالای 21 سال و گواهی نامه معتبر با 2 سال اعتبار داشته باشید تا بتوانید از ماشین های اجاره ای با راننده ویا بدون راننده ما استفاده کنید البته دقت داشته باشید ترنسفر ما برای گواهینامه و یا سن شما قوانینی را قائل نمیشود.
برای توریست ها و افراد خارجی که در داخل تهران هستند ما سفته و همین طور بلیط برگشت را میخواهیم در کنار اینکه باید گواهینامه معتبر بین المللی داشته باشند که حداقل 1 سال اعتبار داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای اجاره ی خودرو

 • ارائه کارت شناسایی معتبر
 • پرداخت وجه اجاره ماشین بر اساس مدت زمانی که قصد اجاره خودرو را دارید.

مدارک لازم برای اجاره خودرو

مدارک لازم برای اجاره خودرو در شرکت ایرانی رنت با توجه به نوع خودرو و خدمات دریاقتی از متقاضیان دریافت میشود. مدارک لازم برای اجاره ماشین، با توجه به اینکه فرد اجاره کننده دارای چه شرایط و چه تابعیتی می باشد؛ بسیار متفاوت است. در ادامه این مطلب از سایت ایرانی رنت مدارک لازم برای اجاره اتومبیل و ارائه خدمات به دستگاه های دولتی دسته بندی کرده ایم. وقتی برای اولین بار می خواهید ماشین اجاره کنید، احتمالا سوالات بسیار زیادی در زمینه کرایه اتومبیل و مدارک لازم برای اجاره ماشین دارید. در این قسمت ما تمام مدارک لازم را با شرایط مختلف بیان کرده ایم تا شما بتوانید به راحتی ماشین مورد نیاز خود را کرایه کنید.

مدارک لازم جهت اجاره خودرو چیست؟ این پرسشی است که اکثر مشتریان خودروهای اجاره ای در ذهن خود دارند. با خواندن این مطلب در سایت ایرانی رنت می توانید پاسخ تمام سوالات خود در این زمینه پیدا کنید.

مدارک لازم جهت اجاره خودرو

مدارک لازم جهت اجاره خودرو

فرآیند اجاره ماشین در انواع مختلف کیفیت، قیمت و یک اعتماد دو طرفه از جانب شرکت ارائه دهنده خودرو و فرد اجاره کننده می باشد. که اگر این فعالیت با اطلاعات بیشتر و دقیق تر انجام شود، رضایت طرفین را به دنبال دارد. اما در این بین فرد مراجعه کننده از این روند بیشترین سود را می برد و همچنین استفاده ای که از این وسیله نقلیه ی کرایه ای می برد برایش حس مطلوب تری دارد. نکاتی وجود دارد که اگر مشتری آنها را بداند با اعتماد و اطمینان خاطر بیشتری این وسیله نقلیه را اجاره می کند و ایرانی رنت را به عنوان برندی معتبر در این حوزه میشناسد.اینکه فرد بداند هر کدام از بندهای موجود در قرارداد به چه معنایی است و چه مسولیت های قانونی و مالی را برعهده دارد بسیار مهم است.

این گفته ها ممکن است پیش زمینه ای باشد برای این موضوع که نوع مدارک لازم برای اجاره خودرو برای هر فرد و یا سازمانی با توجه به فرد متقاضی قابل بررسی و تغییر است.

قسمتی از مدارک لازم برای کرایه خودرو را برایتان شرح می دهیم.

معرفی مدارک مورد نیاز جهت کرایه خودرو

قبل از اقدام به کرایه اتومبیل لازم است از شرایط و قوانین اجاره خودرو مطلع شوید. اسناد لازم برای اجاره خودرو بدون راننده در اکثر موسسات مانند سایت ایرانی رنت شبیه به اجاره ماشین با راننده است. برای اتباع ایرانی که متقاضی کرایه ماشین هستند حداقل یکی از مدارک نام برده الزامی است. سند ملکی به نام مشتری که حداقل ارزش آن به اندازه خودرو باشد. ماشین شخصی به همراه سند و مدرک های آن به نام متقاضی فرد باید به موسسه اجاره دهنده تحویل داده شود. ودیعه وجه نقد به ریال و یا هرگونه واحد پولی به میزان 7 الی 10 درصد ارزش کارشناسی ماشین است.مدارک لازم برای اجاره خودرو جزو آن دسته سوالاتی است که افراد قبل از اجاره خودرو می خواهند از آن آگاه شوند. بسیاری از افراد نمی دانند چه مدارک لازم برای اجاره ماشین نیاز است تا آن را بتوانند جمع آوری کنند.

مدارک لازم برای اجاره ماشین اتباع ایرانی

 • داشتن حداقل سن 20 سال
 • گواهینامه رانندگی معتبر فرد متقاضی با حداقل اعتبار زمانی 6 ماه
 • همراه داشتن مدارک شناسایی مورد نیاز مانند کارت ملی و …
 • مدارک احراز موقعیت شغلی
 • ودیعه نقدی و چک

 

مدارک لازم برای کرایه خودرو افراد کارمند و افراد شاغل دولتی و یا نظامی

 • ارائه کارت شناسانی
 • تحویل گواهی عادی اشتغال به کار از محل خدمت
 • داشتن چک کارمندی به میزان 20% بیشتر از مبلغ قیمت روز خودرو

شرایط تحویل و عودت خودرو

خودرو در محل شرکت تحویل و پس گرفته می شود ولی در صورت تمایل به تحویل خودرو در غیر از محل شرکت مانند فرودگاه، هتل، فروشگاه و یا درب محل کار باید هزینه ترانسفر خودرو را پرداخت کنید. شما باید در زمان اجاره خودرو محل تحویل و عودت را در شهر و محل مورد نظرتان و یا محل دفتر مشخص نمایید تا متصدی مربوطه در مکان درخواستی شما ماشین را تحویل دهد.

کرایه اتومبیل ومدارک لازم برای آن

این روزها که هزینه های خرید خودرو و تعمیرات و نگهداری آن رشد قابل توجه ای داشته است. دیگر خرید خودرو برای بعضی از کارهای کوچک و یا فصلی امری عاقلانه نیست. از این رو افراد می کوشند تا با کرایه خودرو نیاز خود را به استفاده از ماشین برطرف کنند. همین نیاز موجب شده است تا این روزها بازار اجاره خودرو به شدت افزایش پیدا کند و اکثر شرکت ها مانند ایرانی رنت اقدام به این فعالیت کنند. باید در نظر داشته باشید که اجاره خودرو ایرانی به دو صورت اجاره خودرو بدون راننده و با راننده می باشد که هر کدام شراط منحصر به فرد خود را دارد.

مدارک لازم برای کرایه خودرو

البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که مدارک لازم برای اجاره خودروهای داخلی یا اجاره خودرو لوکس اندکی متفاوت می باشد؛ و نمی توان این دو را با یکدیگر مقایسه کرد. به طور مثال اگر شما بخواهید خودرو با راننده کرایه کنید؛ مسلما به مدارک زیادی نیاز ندارد  و صرفا در حد احراز هویت کفایت می کند. البته ممکن است شرایط ماشین های گران قیمت خارجی اندکی متفاوت باشد.

مدارک لازم جهت اجاره خودرو برای اتباع خارجی

 • کارت شناسایی معتبر
 • بلیط رفت و برگشت
 • داشتن پاسپورت یا ویزا
 • گواهینامه
 • ودیعه نقدی

 

نکات مهم درباره اجاره اتومبیل بدون ودیعه

موسساتی که مدارک وجه نقد لازم بابت ضمانت اجاره خودرو دریافت می کنند در بسیاری از مواقع وجه نقد یا اسناد را عودت نمی دهند یا برای عودت آن بهانهتراشی میکنند که ممکن است برای شما دردسر ایجاد کند. برای جلوگیری از ایجاد چنین اتفاقی به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از انجام هر گونه معامله ای از معتبر بودن آن موسسه و سوابق کاری آن اطمینان پیدا کنید. موسسه ایرانی رنت تنها سایت رسمی برای کرایه خودرو می باشد.

شرایط کرایه ماشین در ایران

برای نحوه و شرایط اجاره ماشین باید در ابتدا خودروی مورد نظر خود را انتخاب کنید و تعداد روز مورد نیاز را به متصدی اعلام کنید. سپس تاریخ و روز مورد نظر را برای دریافت خودرو اجاره شده تعیین کنید. نوع و تحویل ماشین را مشخص نمایید. با راننده بودن اتومیبل کرایه ای و یا بی راننده بودن خودرو را مشخص کنید.

شرایط پرداخت هزینه جهت اجاره اتومبیل

برای هزینه اجاره خودرو بدون راننده به ازای هر 24 ساعت یک روز اجاره بها به شما تعلق می گیرد. رزرو و یا لغو آن در ایرانی رنت رایگان می باشد. شرایط پرداخت هزینه اجاره خودرو بدون راننده به این صورت است که در زمان تحویل اتومبیل و بستن قرار داد کل مبلغ نسبت به قیمت کرایه ماشین ایرانی از متقاضی اجاره کننده دریافت می شود.

موسسه اجاره خودروی ایرانی نت

این روزها که هزینه های خرید خودرو، تعمیرات و نگهداری آن رشد چشمگیری داشته است. دیگر خرید خودرو برای برخی از کارهای کوچک و یا فصلی دیگر موضوع معقول و به صرفه ای نیست. از این رو افراد می کوشند تا با کرایه خودرو تمام نیازهای خود را برطرف کنند. همین موضوع موجب شده است تا افراد زیادی به اجاره خودرو روی بیاورند. اما متاسفانه بسیاری از شرکت های دیگر شرایط اجاره و مدارکی که برای اجاره ماشین درخواست می کنند؛ عاقلانه و معقول نمی باشد. و عموم افراد نمی توانند از پس هزینه های آن بربیایند. در نظر داشته باشید که سایت ایرانی رنت شرایط بسیار راحت و آسانی را برای اجاره خودرو بدون راننده و با راننده در نظر گرفته است که همه ی افراد می توانند در هر شرایطی و با هر توان مالی ماشین مورد علاقه خود را اجاره کنند.

اگر قصد اجاره خودرو از ایران رنت را دارید با ما تماس بگیرید. ما بهترین ها را برای شما مدنظر داریم.

این شرکت با به کارگیری مجموعه ای از کارشناسان ماهر و با تجربه می تواند راهنمای بسیار خوبی برای کرایه خودرو باشد. سایت ایرانی رنت تمام ماده های قرارداد را به طور واضح و روشن برای شما توضیح داده است و شما را با تمام حقوق و مسئولیت هایتان آشنا می کند. همچنین همه ی تضمین های مربوط به سالم بودن خودرو را از نظر فنی و ظاهری در خدمت شما می گذارد. با توجه به اینکه بیشترماشین ها در مالکیت شرکت می باشد خیال شما را از بابت بروز مشکلات حقوقی در زمان ایجاد حوادث ناگوار راحت می کند. شما می توانید در این سایت با  نمونه قرارداد اجاره خودرو بدون راننده آشنا شوید ودرصورتی که تهیه مدارک مورد نیاز برای اجاره ماشین برای شما امکان پذیر نیست می توانید با مشاوران سایت ایرانی رنت تماس بگیرید تا ساده ترین و مناسب ترین راه ممکن را به شما پیشنهاد دهند.