فورد جزییات تازه‌ای از نسخه فیس‌لیفت هاچ‌بک سالون Mondeo منتشر کرد؛ این خودروساز امیدوار است که به‌لطف تجدیدنظر در چهره‌ی فورد موندئو ۲۰۱۹، بتواند در بازار حرفی برای گفتن داشته باشد.

رقیب اصلی Vauxhall Insignia با طراحی دوباره فضای بیرونی تغییر دیتا شده است؛ در طراحی جدید برای هر تیپ فورد موندئو ۲۰۱۹ از جلوپنجره اختصاصی کاربرد می‌شود و سپرهای اصلاح‌شده به به اتفاق طراحی جدید چراغ‌های جلوی LED، از آنگونه دیگر دگرگونی ها در خارج به آمار می‌روند. در عقب نیز چراغ‌های تغییرشکل مکشوف و نوار عرضی کرومی، به به اتفاق گزینه‌های شخصی جدید اضافه شده است.

بزرگ‌ترین تغییر مکانیکی، تجهیزات جانبی پسینیان پیشرانه‌ی دیزلی EcoBlue فورد است تا با آخرین مقررات انتشار گازهای گلخانه‌ای سازگار شود و در ضمن سیستم کاهش‌دهنده کاتالیزوری انتخابی نیز در آن وجود دارد. گفته شده است که به‌لطف پیشرفت‌های فنی از قبیل سیستم تزریق سوخت جدید با تنگنا بالا، شفا قابل توجهی در کارکرد پیشرانه ایجاد می‌شود؛ درحالی‌که گشتاور دورهای زیر نیز افزایش مکشوف است. این قابلیت در پیشرانه‌های اکوبلو با قدرت ۱۵۰ و ۱۹۰ اسب‌بخار برای مشتریان موجود خواهد بود.

همان‌طور که سنه ماضی نیز تأیید شد، فورد موندئو برای اولین‌بار با نسخه هیبریدی جدید در دسترس خواهد بود؛ چشمداشت می‌رود که ۵۰ درصد از کل فروش به مدل هیبریدی وابستگی یابد. این مدل هیبریدی (بنزینی برقی) از پیشرانه‌ی بنزینی ۲ لیتری سیکل اتکینسون با نیرو ۱۸۶ اسب‌بخار در ترکیب با موتور الکتریکی، ژنراتور، باتری ۱.۴ کیلووات‌ساعت لیتیوم یون و جعبه‌دنده خودکار CVT استفاده می‌کند. چشمداشت می‌رود این خودروی هیبریدی در هر کیلومتر نزدیک ۱۰۳ گرم دی‌اکسیدکربن تولید کند. گنجایش صندوق عقب (Boot Space) برای مدل هیبریدی از ۵۲۵ به ۴۰۳ لیتر کاهش می‌یابد، درحالی‌که محل قرارگیری صندلی‌های عقب تغییر نمی‌کنند.

مقاله‌های مرتبط:
استراتژی فورد برای چشم وهمچشمی در بازار اروپا از زبان معاون اجرایی آن
خودروی شبه SUV اوپل با اسم اینسیگنیا کانتری به بازار می‌آید
در تو گزینه‌های جدید برای لوازم داخلی، تزئینات باکیفیت و دسته‌های در تغییر داده شده‌اند، درحالی‌که فورد ادعا می‌کند کنسول مرکزی نیز چهره‌ی جدیدی پیدا کرده است. در مدل‌هایی که جعبه‌دنده اتوماتیک هشت سرعته سهم می‌برد، از اهرم جایگزینی دنده (سلکتور) چرخشی بهره‌گیری شده است که در نتیجه فضای اکثریت برای قرار دادن اشیاء و محل شارژ گوشی فراهم می‌شود. این جعبه‌دنده نیز برای ارائه‌ی الگوهای تعویض دنده انطباقی تغییر دیتا شده است.

فناوری‌های جدید دربرگیرنده قابلیت Stop & Go است که به مهار کروز انطباقی اضافه می‌شود؛ این قابلیت به‌طور اتوماتیک خودرو را متوقف می‌کند و اگر کمتر از سه ثانیه راننده توقف کند، دوباره به‌طور اتوماتیک شروع به جنبش خواهد کرد. در زمان‌هایی که توقف بیش از ۳ ثانیه درازا بکشید، راننده می‌تواند با لمس دکمه «ادامه» حرکت اتومبیل را از راز بگیرد.

سیستم محدودکننده‌ی سرعت هوشمند، که پیش درآمد به مدل‌های S-Max و Galaxy اضافه شد، هم‌اکنون در فورد موندئو هم در دسترس مشتریان است؛ این سیستم به‌طور اتوماتیک سرعت اتومبیل را لغایت زمانی‌که محدودیت جدید معرفی شود، تنظیم می‌کند. سیستم اطلاعاتی و سرگرمی همراه قابلیت ناوبری SYNC 3، هنوز هم بدون تغییر خاصی در فورد موندئو ۲۰۱۹ موجود است.

قیمت فورد موندئو ۲۰۱۹ از ۲۸ هزار ۳۸۶ دلار برای مدل پایه Zetec شروع می‌شود؛ در نسخه‌ی Titanium بها به ۳۱ هزار و ۹۶ دلار و برای نسخه‌ی تیتانیوم هیبریدی به ۳۶ هزار و ۱۳۶ دلار می‌رسد. قیمت بالاترین تیپ فورد موندئو با اسم Vignale هم از ۴۰ هزار و ۵۵۶ دلار پیش درآمد خواهد شد.

هیوندای النترا GT N Line رونمایی شد.

Leave a Reply

این سایت اجاره داده می شود.09126191959
+