در ۳۰ سالگی تأسیس اینفینیتی، برند لوکس و زیرمجموعه‌ی نیسان، مدل مفهومی QX Inspiration رونمایی شد تا پیش‌نمایشی جذاب از اولین شاسی‌بلند تمام برقی آینده و زبان طراحی جدید این شرکت ژاپنی باشد. باتوجه به بازار داغ شاسی‌بلند و کراس‌اور، مقامات اینفینیتی تصمیم گرفته‌اند که اولین خودروی برقی این برند را در این کلاس پرتقاضا فرآوری کنند.

مراسم رونمایی اینفینیتی QX Inspiration در نمایشگاه خودرو دیترویت ۲۰۱۹ با اتفاق جالبی به اتفاق بود. درحالی‌که خبرنگاران و مردمان رسانه چشم براه نمایش این خودرو در سالن بودند، مدل مفهومی اینفینیتی با دشوار فنی همراه شد و به سکوی نمایش نرسید. کنفرانس خبری اینفینیتی بدون نمایش این مدل مفهومی که بیانگر زبان طراحی جدید برند است، فقط با توضیحات مقامات در باره چشم‌انداز آینده برگزار شد. اما از نقص فنی این مدل بگذریم و به ویژگی‌های بپردازیم.

QX Inspiration با طول ۴۶۵۰ میلی‌متر نزدیک هم‌اندازه‌ی مدل جدید کراس‌اور QX50، اما با طراحی مفهومی و آینده‌نگرانه است. نبود پیشرانه‌ی احتراقی به تیم طراحی دستور داده است الی خطوط ملایم بدنه را با نمای مقابل بدون جلوپنجره و نمایش نشانه INFINITI ترکیب کنند. این شاسی‌بلند بزرگ با گلگیرهای برجسته و نمای عضلانی، رینگ‌های ۲۲ اینچ را برگزیدن کرده است. باید اعتراف کرد که در مقایسه با خودروهای برقی دودمان فعلی، نمای روبروی بدون جلوپنجره‌ی مدل مفهومی اینفینیتی کمی شگفت به‌نظر می‌رسد. ترکیب خطوط ملایم و پیچیده‌ی طراحی، کمتر در نمای جانبی و درها وجود دارد که در نگاه اول، غیرمنتظره است. در نمای عقب، چراغ نواری یک تکه‌ی پهن در بالای شیارهای سپرعقب، پروا هر بیننده‌ای را جلب می‎کند. به‌طور کلی طراحی QX Inspiration به‌خصوص با رینگ‌های بزرگ قشنگ است.

هیچ اطلاعاتی از قوای محرکه منتشر نشده؛ ولی این شاسی‌بلند تمام برقی مفهومی، پک باتری را در کف بدنه تعبيه کرده است. دو موتور برقی هر کدام روی یک محور، مسئولیت حرکت دادن QX Inspiration را برعهده دارند. با این طرح، خبری از سیستم انتقال نیرو سنتی و میل صاحبنظر نیست که درنتیجه، کابین کبیر و جادار با کف مسطح میزبان سرنشینان خواهد بود. راننده و سرنشین جلو کاملاً با نمایشگرها فراگرفتن شده‌اند؛ مرکز فرمان، پشت اجازه و داشبورد جایگاه چهار نمایشگر باکیفیت هستند. همان‌طور که از تصاویر مشخص است، این مدل مفهومی با انگار تجهیز به فناوری خودران طراحی شده است.

مقامات اینفینیتی فرآوری این مدل مفهومی را تأیید یا تکذیب نمی‌کنند ولی QX Inspiration، الهام‌بخش نخستین شاسی‌بلند برقی این برند خواهد بود. این مدل برقی طبق پلتفرمی کاملا جدید که ویژه نمونه‌های الکتریکی شرکت است، با سیستم تمام چرخ محرک (AWD) مجهز به دو موتور برقی در هر محور، فرآوری خواهد شد. مدیران بزرگتر این شرکت ژاپنی، قابلیت‌هایی مشابه شتاب‌گیری تند و گرانیگاه پایین را در اولین خودروی برقی اینفینتی وعده داده‌اند.

اینفینیتی QX Inspiration رونمایی جذابی در دیترویت نداشت، اما کمینه طراحی پلتفرم جدید و فرآوری نخستین خودروی برقی در کلاس شاسی‌بلند را تأیید می‌کند و زبان طراحی جدید این کمپانی رابه‌نمایش می‌گذارد.

تمام خودروهای کادیلاک تا سال ۲۰۲۰ نیمه خودران می‌شوند.

Leave a Reply

این سایت اجاره داده می شود.09126191959
+